...

Vážení obdivovatelé a milovníci všeho ušlechtilého a krásného,

 Dovolte mi Vám takto nabídnout kolekci jedinečných, ručně vázaných koberců, které jsem shromáždil v průběhu více než dvaceti let při svých cestách do zemí Středního východu.

Kobercům jsem věnoval velkou část svého života, poznal jsem spoustu úchvatných míst a bezpočet zajímavých lidí. Nyní budu rád, když si každý koberec najde svého majitele, kterému bude dobře sloužit a jenž se z něj bude těšit každý den.

Tato sbírka obsahuje širokou paletu ručně vázaných koberců, kterými prostupuje duch exotických dálek, a je složena tak, aby si každý našel to, co vyhovuje jeho vkusu i možnostem.

Zastoupeny jsou zde, kromě jiného, i dnes již vzácné nomádské koberce s etnickou hodnotou a nestárnoucí noblesní perské koberce vlněné i nejjemnější hedvábné. Součástí kolekce jsou i neotřelá, moderní, ale také sběratelsky významná starožitná díla starší více než sto let, která jsem nechal profesionálně zrenovovat a dal jim tak nový život. Na tyto kusy jsem obzvláště pyšný a mohu je doporučit pro radost i investici.

Kolekci nabízím prostřednictvím renomované aukční síně PRAGUE AUCTIONS, které tímto děkuji za důvěru.

Srdečně Vás zvu na předaukční výstavu a budu se těšit na osobní setkání, při kterém Vám rád koberce představím a zodpovím Vaše dotazy.

František Grufík

Sběratel a spoluzakladatel dřívějšího obchodu Nomád v Lucerně